تعمیر کیبورد آب خورده

تعمیر کیبورد آب خورده

تعمیر کیبورد آب خورده ، یکی از انواع خدمات کامپیوتری در تهران گروه متخصصین امداد آی تی می‌باشد. اگر شما هم جز آن دسته از کسانی هستید که تجربه خیس شدن صفحه کلید را داشته‌اید، در ادامه این مقاله با موضوع رفع مشکلات ناشی ریختن آب روی لپ تاپ و روشن نشدن آن، همراه ما باشید.

خیس شدن صفحه کلید یکی از اتفاقات ناخواسته‌ای است که برای بسیاری از افراد اتفاق می‌افتد. خصوصاً افرادی که چایی و غذایشان را هنگام کار با لپ‌تاپ میل می‌کنند. در ادامه با روش‌هایی جهت جلوگیری از آسیب دیدن ناشی از ریختن آب روی لپ تاپ و روشن نشدن آن در اختیارتان قرار می‌دهیم. با این وجود در همین ابتدای مقاله به این نکته مهم اشاره می‌کنیم که زمان نقش مهمی در تعمیر کیبورد آب خورده بازی می‌کند!

نحوه تعمیر کیبورد آب خورده

همان‌طور که گفته شد، سرعت عمل و زمان، دو فاکتور مهم هنگام خیس شدن صفحه کلید لپ‌تاپ یا کامپیوتر هستند. اولین کاری که به محض ریختن آب یا چایی روی صفحه کلید لپ تاپ باید انجام دهید، خاموش کردن آن و جدا کردن باتری‌اش از سیستم می‌باشد.

به خاطر داشته باشید که برای خاموش کردن سیستم، تعلل جایز نیست. به سرعت دکمه پاور را فشار داده و تا خاموش شدن کامل سیستم، منتظر بمانید. در غیر این صورت، باید همیشه شاهد خاموش بودن و روشن نشدن سیستم باشید.

جدا کردن تمام تجهیزات اضافی از لپ‌تاپ

اولین مرحله هنگام تعمیر کیبورد آب خورده بعد از خاموش کردن آن باید تمام تجهیزات فیزیکی و اضافی که به آن متصل است را از آن جدا کنید. تجهیزاتی نظیر فلش و دی وی دی، موس و … .

خشک کردن لپ‌تاپ

در صورت خیس شدن صفحه کلید ، سریعاً سیستم را وارونه کرده و درب آن را تا جایی که امکان دارد، باز نگهدارید. سپس با استفاده از دستمالی که رطوبت و خیسی را خیلی خوب به خود جذب می‌کند، سریعاً مایع ریخته شده را تمیز کنید.

توجه: ریختن چای روی صفحه کلید لپ تاپ خصوصاً اگر شیرین باشد، می‌تواند صدمات خیلی جدی به سیستم شما وارد کند. در این شرایط، بهتر است برای تعمیر کیبورد خیس شده سریعاً به یک متخصص مراجعه کنید.

خیس شدن صفحه کلید ، ریختن چای روی صفحه کلید لپ تاپ ، ریختن آب روی لپ تاپ و روشن نشدن

باز کردن قطعات لپ‌تاپ

انجام این مرحله توسط خودتان به هیچ وجه از سوی ما توصیه نمی‌شود. با این وجود اگر قصد ندارید از خدمات کامپیوتری در تهران شرکت‌های مختلف بهره‌مند شوید، مسئولیت انجام این کار را به جان خریده و دست به عمل شوید.

در صورتی که لپ تاپ شما قدیمی بوده و مدل پایین‌تری داشته باشد، شانس شما در باز کردن آن جهت تعمیر کیبورد آب خورده بیشتر می‌باشد. در غیر این صورت، با پیچیدگی زیادی جهت جدا کردن قطعات روبه‌رو هستید.

در بسیاری از موارد می‌توانید از پیچ گوشتی‌های مخصوص و یا گیره‌هایی که در کنار هر قطعه تعبیه شده است، جهت جدا کردن قطعه مورد نظرتان، استفاده کنید.

خشک کردن قطعات لپ‌تاپ با الکل ۹۹ درصد هنگام خیس شدن صفحه کلید

بعد از آن که تمامی قطعات از سیستم جدا شد، می‌توانید با استفاده از یک گوش پاک کن، در صورت وجود لکه آب یا هرگونه مایع، آن‌ها را برطرف نمایید. علاوه بر این، می‌توانید از الکل ۹۹ درصد برای خشک کردن سریع قطعات استفاده کنید.

خشک کردن لپ‌تاپ در هوای آزاد

زمانی که از خشک کردن تمامی اجزای سیستم اطمینان حاصل کردید، می‌توانید آن را به همراه قطعات جدا شده، برای چند روز در هوای آزاد قرار دهید.

توجه: به هیچ وجه از سشوار برای خشک کردن لپ‌تاپ استفاده نکنید.

تعمیر کیبورد آب خورده

نتیجه‌گیری

تعمیر کیبورد آب خورده بهتر است توسط یک فرد متخصص و آشنا به انجام این کار انجام شود. چرا که در برخی لپ‌تاپ‌ها، امکان جدا کردن قطعات سیستم وجود ندارد. مانند Surface Book 2 یا MacBook . در مدت زمانی که منتظر رسیدن به یک مرکز تعمیر لپ‌تاپ هستید، بهتر است که لپ‌تاپ را به صورت وارونه نگه‌داشته و رطوبت را با استفاده از حوله خشک کنید. در صورت امکان آن را سریعاً در یک کیسه برنج قرار دهی تا رطوبتش به طور کامل گرفته شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *