خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه شامل چه مواردی می شود؟

اگر صاحب یک شرکت هستید، قطعا برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات بین کارمندان بخش‌های مختلف و البته مشتریان، نیاز به استفاده از پشتیبانی شبکه و سخت افزار دارید. اما آیا می‌دانید که خدمات پشتیبانی شبکه شامل چه مواردی می‌شود؟ آیا از اهمیت انتخاب یک شرکت خدمات تخصصی کامپیوتر مطلع هستید؟ در ادامه همراه گروه امداد آی تی ، فعال در حوزه خدمات سخت افزار و شبکه باشید تا پاسخ سوالاتتان را در این زمینه پیدا کنید.

قبل از اینکه به معرفی خدمات پشتیبانی شبکه بپردازیم، لازم به ذکر است که شما می‌توانید برای راه اندازی یا به روزرسانی شبکه شرکت خود می‌توانید از گروه امداد آی تی به عنوان یک شرکت خدمات شبکه کامپیوتری در تهران استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره  تماس بگیرید.

 خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار

اگر بخواهیم تعریف ساده‌ای از این مفهوم در اختیار شما قرار دهیم، باید بگوییم به کلیه فرآیند نصب تا نگهداری و تعمیر شبکه که توسط یک شرکت خدمات شبکه کامپیوتری در محل انجام می‌شود، خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار می‌گویند.

در صورتی که شما از خدمات امداد آی تی استفاده کنید، می‌توانید از جدیدترین و البته منحصر به فردترین زیرساخت‌ها برای شبکه‌سازی در شرکت خود استفاده نمایید. بعد از اینکه نصب زیرساخت شبکه مورد نیاز به طور کامل انجام شد، متخصصان ما در دسترس هستند که هرگونه عیب‌یابی لازم در رابطه با شبکه را انجام دهند تا شبکه دقیقا همان‌طور که شما مد نظر دارید، شروع به کار کند.

شرکت امداد آی تی، به عنوان یک شرکت خدمات سخت افزار و شبکه در تهران ، همواره در کنار شما خواهد بود تا جدیدترین به روز رسانی‌ها را در رابطه با سرویس شما انجام داده تا از یکپارچگی عملکرد آن اطمینان حاصل کنند.

خدمات پشتیبانی شبکه

برخی از خدمات شبکه و سخت افزار که توسط شرکت گروه امداد آی تی ارائه می‌شوند، عبارت هستند از:

نصب و نگهداری زیرساخت های شبکه

برای اجرای زیرساخت‌های مورد نیاز برای شبکه سازی، نیاز به اجرای نرم افزار و سخت افزارهای متنوع است. با استفاده درست از این ابزار، امکان برقراری ارتباط، اتصال و بهره برداری از شبکه فراهم می‌شود. شبکه سازی در یک شرکت را می‌توان به عنوان یکی از حیاتی‌ترین اقدام‌های موجود در نظر گرفت. چرا که با استفاده از آن می‌توانید بررسی فرآیند پروسه‌های مختلف، برقراری ارتباط بین کارمندان و مشتریان و … را به سادگی انجام دهید. به همین دلیل است که باید در انتخاب یک شرکت خدمات شبکه کامپیوتری در تهران نهایت دقت را داشته باشید.

سخت افزار شبکه شامل ۵ مولفه اصلی می‌باشد:

  • روتر
  • کارتهای LAN
  • کابل
  • سوئیچ
  • روتر بی سیم

نرم افزار شبکه شامل ۴ مولفه اصلی می‌باشد:

  • دستورالعمل های شبکه و مدیریت
  • فایروال
  • سیستم عامل
  • برنامه های امنیتی شبکه

به روز رسانی سخت افزار شبکه

یکی از کارهایی که در حوزه خدمات پشتیبانی شبکه باید انجام شود، به روز رسانی سخت افزار شبکه می‌باشد. در این صورت شما اطمینان حاصل می‌کنید که از آخرین فناوری موجود جهت بهبود عملکرد شرکت استفاده می‌کنید. با به روزرسانی منظم و مکرر، احتمال خرابی شبکه کاهش چشم‌گیری خواهد داشت.

خدمات سخت افزار و شبکه

عیب یابی از راه دور و نگهداری از سرور

یکی از مهم‌ترین مواردی که در رابطه با شبکه و سخت افزار باید مد نظر داشته باشید، این است که در صورت بروز مشکل، در کوتاه‌ترین زمان ممکن باید به فکر راه حل باشید. به عبارت دیگر، شما فرصتی برای منتظر ماندن ندارید. بنابراین بهتر است که هنگام استفاده از خدمات شبکه و سخت افزار ، به فکر استفاده از قابلیت عیب‌یابی از راه دور و نگهداری از سرور باشید. کاری که شرکت خدمات تخصصی کامپیوتر امداد آی تی برای شما انجام می‌دهد.

تیم متخصصین امداد آی تی ، قادر به ارائه خدمات شبکه و سخت افزار به صورت از راه دور و در محل می‌باشد. بنابراین، بسته به این شرایط شبکه شما در چه وضعیتی قرار دارد و اینکه آیا شما به آموزش حضوری نیاز دارید یا نه، می‌توانید از یکی از این دو حالت استفاده کنید.

پاک سازی سیستم ها و از بین بردن ویروس های شبکه

ویروس نوعی برنامه است که می‌تواند عملکرد سیستم و شبکه را به طور کامل مختل کند. این ویروس می‌تواند از طرق مختلف مانند باز کردن یک ایمیل به امنیت شبکه شما راه پیدا کند. در این صورت شما به سرعت باید از یک شرکتی که مسئولیت راه‌اندازی شبکه و حفظ امنیت آن را به عهده داشته است، بخواهید که نسبت به پاک سازی سیستم‌ها و از بین بردن ویروس‌های شبکه اقدام کند.

نتیجه گیری

در این مقاله، مواردی که به عنوان خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار در نظر گرفته می‌شوند را معرفی کردیم. با توجه به اهمیت شبکه سازی در شرکت‌های مختلف جهت کاهش هزینه و راحتی برقراری ارتباط بین بخش‌های مختلف، نیاز است که در انتخاب شرکت خدمات شبکه کامپیوتری دقت زیادی داشته باشید. چرا که این شرکت باید بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن چه به صورت از راه دور و چه در محل مشکلات شبکه را رفع کرده و به شما کمک کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *