طراحی شبکه کامپیوتری در تهران

طراحی شبکه کامپیوتری در تهران

زمانی که صحبت از طراحی شبکه کامپیوتری چه برای ۵ نفر چه برای ۵۰۰ نفر، نکته مهمی که باید در نظر داشت، در نظر داشتن نیاز و اهداف افرادی است که قصد دارند از مزایای شبکه کامپیوتری بهره مند شود. به همین سبب، امداد آی تی به عنوان یک شرکت طراحی شبکه کامپیوتری در تهران ، در این مقاله به اصول طراحی شبکه می‌پردازد. همراه ما باشید.

قبل از اینکه به معرفی مهمترین نکات در خصوص طراحی شبکه در تهران بپردازیم، لازم به ذکر است که شما می‌توانید از خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه امداد آی تی در ۷ روز هفته به صورت ۲۴ ساعته بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید از طریق شماره  ۰۲۱۲۸۴۲۶۸۶۸ با ما در تماس باشید.

طراحی شبکه کامپیوتری در تهران و در سایر شهرهای ایران، برای شرکت‌هایی که دارای چندین کارمند بوده و به دنبال روشی مقرون به صرفه چهت به اشتراک گذاری داده و برقراری ارتباط بین بخش‌های مختلف هستند، الزامی است. اما بهره‌وری از شبکه سازی کامپیوترها زمانی به نتیجه می‌رسد. اما متاسفانه، برخی از سازمان‌ها از انجام این کار نه تنها نتیجه مثبت نمی‌گیرند، بلکه با مشکلات جدید نیز رو به رو می‌شوند. چرا که هنگامی که به دنبال شرکت طراحی شبکه در تهران بوده‌اند، به درستی نیازهای خود را مطرح نکرده و طراحی شبکه ناقص و یا اشتباه انجام شده است.

بنابراین مهمترین نکته‌ای که در خصوص طراحی شبکه در تهران باید مد نظر داشت، این است که:

“در عین حال که دسترسی به اطلاعات و استفاده از شبکه برای افراد باید به سادگی قابل انجام باشد، اما امنیت داده و اطلاعات ذخیره شده نباید به خطر بیافتد. علاوه بر این، زیرساخت‌های مورد نیاز، اعم از نرم افزار و سخت افزار باید به گونه‌ای طراحی شوند، که در صورت بروز مشکل مقاومت کرده و به سادگی دچار اختلال نشوند.”

طراحی شبکه کامپیوتری در تهران

مهمترین نکات طراحی شبکه کامپیوتری در تهران

اتصال و امنیت شبکه

اتصال به شبکه از طریق کابل‌های اترنت و نقاط دسترسی (access points) بی سیم برقرار می‌شود. این روزها بسیاری از افراد از تلفن همراهشان جهت انجام امور روزمره استفاده می‌کنند. از طرف دیگر، بسیاری از افراد در خارج از محیط کار به باید به ایمیل و داده‌های شرکت دسترسی داشته باشند.

در این حالت، طراحی شبکه در تهران با چالش های متنوعی رو به رو است. چرا که تامین امنیت در هر مرحله از طراحی شبکه با حفظ دسترسی کاربران به داده‌های موجود در شبکه، کار بسیار پیچیده و مشکلی است. برخی از چالش‌های انجام این کار عبارت است از:

 • تعیین محل نگهداری داده‌ها
 • دسته‌بندی افراد جهت ایجاد دسترسی به بخش‌های مختلف
 • تقسیم بندی اطلاعاتی که کاربران می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.
 • تعیین دستگاه‌هایی که می‌توانند به شبکه دسترسی داشته باشند.

پشتیبانی شبکه

در طراحی شبکه ، گرفتن بک آپ و پشتیبانی از مولفه‌های مهم در شبکه، اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین خاطر، معمولا در طراحی شبکه در تهران معمولا از ۲ سرور مجزا استفاده می‌شود. در این صورت، اگر برای یکی از سرورها مشکلی ایجاد شود، می‌توان تا زمان تعیمر و رفع مشکل، از سرور دوم استفاده کرد.

به عنوان مثال، می‌توان طراحی شبکه را به گونه‌ای انجام داد تا اگر بخشی از سیستم برای بیش از ۱ ساعت به مشکل برخورد و وظیفه اش را به درستی انجام نداد، گرفتن بک آپ به صورت خودکار آغاز شود. اما در صورتی که سازمان از وب سرورهای شخصی استفاد کند و یا به هر دلیلی برای گرفتن بک آپ به اینترنت دسترسی نداشته باشد، سرور دوم وارد شبکه شود.

بهینه سازی سخت افزار و نرم افزار شبکه

در صورتی که می‌خواهید از عملکرد بدون اختلال شبکه طراحی شده اطمینان داشته باشید،  بهینه سازی سخت افزار و نرم افزار شبکه را باید در دستور کار قرار دهید. با توجه به اینکه شبکه از اجزای مختلفی تشکیل شده است، باید هر بخش به صورت مجزا مورد بررسی قرار گیرد. تا بهترین انتخاب جهت پیاده سازی نرم افزار و یا سخت افزار در مورد آن، انجام گیرد. در این صورت نه تنها هزینه نصب و راه اندازی شبکه کاهش چشمگیری خواهد داشت، بلکه هزینه نگهداری و پشتیبانی شبکه نیز کاهش می‌یابد.

به عنوان مثال، هزینه طراحی شبکه کامپیوتری در تهران برای کمپانی که تمام اعضای آن از یک نوع سیستم با برنامه‌های مشخص استفاده می‌کنند، بسیار کمتر از کمپانی است که هر یک از اعضای آن از سیستم‌های مختلف با برنامه‌های متفاوت استفاده می‌کنند. پس اگر قبل از طراحی، مواردی از این قیبل مورد بررسی طراح و متخصصین قرار گیرد، بهینه سازی سخت افزار و نرم افزار شبکه به سادگی قابل انجام است.

طراحی شبکه در تهران

طراحی برنامه بازیابی حوادث

طراحی برنامه بازیابی حوادث یکی از مهمترین مواردی است که هنگام طراحی شبکه در تهران باید مد نظر قرار داد. با استفاده از این برنامه، در صورت ایجاد مشکل در شبکه، به سادگی می‌توان راه حلی جهت رفع آن پیدا کرد.

علاوه بر این با استفاده از این برنامه می‌توان مشخص کرد که چه زمانی از پشتیبان‌گیری و چگونه انجام شده و کجا ذخیره شود. در برخی موارد، اهمیت داده‌های یک سازمان و یا شرکت به اندازه‌ای زیاد است که پشتیبان‌گیری باید هر روز انجام شود. اما در بسیاری از موارد، نیازی نیست که بیش از ۱ بار در هفته این کار انجام گردد.

توجه: با توجه به وجود احتمال آتش سوزی و سایر اتفاقات ناخواسته، بهتر است منابعی که داده‌های پشتیبان روی آن ذخیره شده‌اند را در محلی غیر از شرکت نگهداری کرد.

نتیجه‌گیری

با توجه به اینکه طراحی شبکه کامپیوتری در تهران برای بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها الزامی است، رعایت برخی از ملزومات، اهمیت زیادی دارد . چرا که در غیر این صورت نه تنها در هزینه‌های شرکت جهت حفظ امنیت و به اشتراک گذاری داده‌ها کاهش پیدا نمی‌کند، بلکه احتمال دارد خسارت زیادی نیز به شرکت وارد شود. در صورتی که در خصوص طراحی شبکه در تهران و یا پشتیبانی شبکه سوالی دارید، می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۲۸۴۲۶۸۶۸ با کارشناسان ما در تماس باشید.

1 پاسخ

  تعقیب

  1. […] استفاده‌های بعدی قابل دسترسی باشد. البته در صورتی طراحی شبکه قبل از نصب و راه اندازی شبکه به خوبی انجام شده […]

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *