رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND

رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND

راه حل آخر

راه‌های موجود برای رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND گفته شد. اما در صورتی که با انجام کارهای فوق هم مشکل شما برطرف نشد بهتر است تا کامپیوتر خود را به یک مرکز پشتیبانی کامپیوتر ببرید تا مشکل رخ داده را برطرف کند. خبر خوب برای ساکنین غرب تهران این است که می‌توانند سیستم خود را به یکی از مراکز خدمات کامپیوتر غرب تهران ببرند تا به آن‌ها کمک‌های لازم را بکند.

خطای NET_E_RESOURCE_NOT_FOUND به طور دقیق بیانگر وجود مشکل در مایکروسافت ایج نیست. باید گفت که در اغلب موارد رخ دادن این مشکل دلیل خاصی ندارد، اما در ادامه این مقاله ما تصمیم داریم تا راهنمایی‌های لازم را برای رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND در اختیار شما بگذاریم.

می‌توان مرورگر Microsoft Edge را به نوعی همان اینترنت اکسپلورر تلقی کرد که توانسته به خوبی مدرن شود. این مرروگر اکنون دیگر جزئي از سیستم عامل ویندوز ۱۰ شده است. البته گفتنی است که هم ایج و هم اکسپلورر همچنان برای کاربران در دسترس است اما تا حد زیادی می‌توان گفت که با عرضه ورژن های ویندوز ۱۰، مایکروسافت اکسپلورر را حذف کرده است و ایج را به عنوان پیش فرض بر روی آن قرار داده است. هرچند که Microsoft Edge به عنوان یک مرورگر محبوب شناخته نمی‌شود اما ویژگی‌های خوبی دارد.

گفتنی است که مرورگر Microsoft Edge بخشی از بازار مرورگرها را در دست دارد هرچند که این سهم کوچک است. دلیل آن هم وجود ویژگی‌هایی است که در دیگر رقبای مایکروسافت ایج مانند Google Chrome و Mozilla Firefox آن‌ها را می‌توانید پیدا کنید. اما بزرگترین تفاوت و مزیتی که می‌توانید برای مایگرسافت ایج برابر مرورگرهای دیگر در نظر بگیرید، نصب خودکار آن در هنگام نصب سیستم عامل ویندوز ۱۰ بر روی کامپیوتر است.

برخی از کاربران کار کردن با مایکروسافت ایج را ترجیح می‌دهند اما ممکن است که در نهایت با این نرم‌افزار به مشکل بر بخورند و مجبور به تغییر آن شوند. هرچند که در بازار کنونی هیچ مرورگری کامل نیست و نمی‌توان یک مروگر را به طور کامل برتر از سایر رقبا در نظر گرفت.

کاربران مرورگر Microsoft Edge هنگامی که برای باز کردن یک وب سایت حاص در حال تلاش هستند ممکن است با خطای “NET_E_RESOURCE_NOT_FOUND” مواجه شوند. این خطا نشان دهنده آن است که یک خطای موقت DNS به وجود آمده است؛ در این هنگام صفحه مورد نظر را نمی‌توان پیدا کرد یا این‌که اتصال به سرور DNS به پایان رسیده است. اغلب کاربران در گزارش‌های خود عنوان می‌کنند که در هنگام باز کردن یکی از صفحات گوگل با چنین مشکلی روبرو شده‌اند اما در واقعیت این مشکل برای دیگر صفحات هم ممکن است رخ دهد و باید اقدامی جهت رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND صورت گیرد.

روش های رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND

برای بر طرف کردن عیب Microsoft Edge اقدامی انجام دهید

در ابتدا بهتر است تا از طریق تنظیمات مربوط به برنامه مایکروسافت ایج اقدام به تعمیر آن کنید. گزینه تعمیر این نرم‌افزار هنگامی که برنامه به درستی کار نمی‌کند می‌تواند کار تعمیر را انجام دهد.  اگر برنامه را روی دسکتاپ ندارید، وارد بخش جستجو شوید و عبارت Microsoft Edge را جستجو کنید و بر روی نتیجه آن کلیک راست کنید. بعد از آن در بین گزینه‌های به نمایش درآمده App settings را انتخاب کنید.

روش های رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND

اکنون پنجره جدیدی برای شما باز می‌شود که می‌توانید از طریق آن گزینه Repair را مشاهده کنید. بر روی آن کلیک کنید و برنامه مایکروسافت ایج را دوباره راه اندازی کنید.

روش های رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND

تنظیم مجدد winsock را انجام دهید و دوباره آن را اجرا کنید.

سعی کنید کاتالوگ Winsock را با استفاده از چند دستور ‘netsh’ تنظیم مجدد (Reset) کنید. netsh یک برنامه نویس خط فرمان است و به کاربر امکان پیکربندی شبکه رایانه‌ای را که در حال اجرا شدن است می‌دهد؛ این کار را هم به صورت  محلی یا همان لوکال می‌توانید انجام دهد هم از راه دور می‌توانید صورت دهید. netsh همچنین دارای یک ویژگی برنامه نویسی است که به شما امکان دسته بندی کردن گروهی از دستورات را برای یک کامپیوتر می‌دهد.

در ابتدا باید فرمان  “Command Prompt” را در بخش جستجوی سیستم خود تایپ کنید. بعد از مشاهده Command Prompt باید بر روی آن کلیک راست کنید و از گزینه‌های به نمایش درآمده “Run as administrator” را انتخاب کنید.

وقتی گزینه “Run as administrator” را انتخاب می‌کنید، یک اعلان کنترل کاربر (User Account Control) ظاهر می شود و از شما اجازه می‌خواهد تا Command Prompt بتواند در رایانه شما تغییراتی ایجاد کند؛ در این هنگام باید بر روی گزینه “Yes” کلیک کنید.

بعد از این شما باید دو دستور زیر را وارد کنید و برای هر کدام به طور جداگانه کلید Enter را وارد کنید.

  • “netsh int ip reset c:\resetlog.txt”
  • “netsh winsock reset”.

فرمان مربوطه را ببندید و سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید.

از پنجره InPrivate استفاده کنید

پنجره InPrivate مایکروسافت ایج بیشتر بخش مربوط به داده‌های خصوصی شما را حذف می‌کند و به این ترتیب هیچ کاربر دیگری نمی‌تواند از روی سیستم شما فعالیت‌هایی که با این برنامه داشته‌اید را ببیند. با این وجود بوک‌مارک‌ها و دانلودهای شما را ذخیره می‌کند، اما بخش مربوط به کوکی‌ها، داده‌های سایت و سابقه مربوط به مرور یا اطلاعاتی که می‌توانید وارد فرم‌ها وارد کنید را ذخیره نمی‌کند.

در گوشه بالا سمت راست مرورگر یک سه نقطه قرار دارد که می‌توانید از طریق فهرست کشویی آن گزینه “New InPrivate windows” را انتخاب کنید. تمام پنجره‌ها جدید بعد از آن با حالت InPrivate باز می‌شوند. بعد از آن بررسی کنید که رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND انجام شده است یا خیر. در صورتی که مشکل رخ داده هم‌چنان پابرجا بود بهتر است برای اطمینان بیشتر سیستم را به یک مرکز خدمات کامپیوتر ببرید.

تنظیمات مربوط به UAC را تغییر دهید

User Account Control (UAC) یک ویژگی امنیتی ویندوز است که مانع از تغییرات غیرمجاز سیستم عامل ویندوز می‌شود. در غیر این صورت تغییرات در برنامه توسط برنامه‌های دیگر و ویروس‌ها انجام می‌شود. کنترل حساب کاربری وظیفه دارد که هرگونه تغییر را قبل از اجرای آن، توسط مدیر به تصویب برساند. هنگامی که شما سعی در ایجاد تغییرات مهم دارید، کنترل حساب کاربری ویندوز از شما یک تأییدیه می‌خواهد؛ که آیا واقعاً قصد دارید به یک برنامه خاص اجازه دهید تغییراتی در دستگاه ایجاد کند یا خیر با این کار تا حد زیادی امنیت تغیرات تأمین می‌شود.

بعد از این شما باید مجوز تغییرات را بدهید، در غیر این صورت تغییرات تأیید یا اجرا نمی‌شوند. ممکن است با تغییر تنظیمات UAC بتوانید کار رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND را انجام دهید.

تنظیمات DNS را تغییر دهید

به جای استفاده از DNS می‌توانید از Google DNS که دسترسی به آن برای همه کاربران اینترنتی در سطح دنیا امکان پذیر است استفاده کنید. با این کار هم می‌توانید اتصالی سریع‌تر و ایمن‌تر داشته باشید هم می‌توانید اقدام به رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUNDکنید.

برای تغییر سرور DNS سیستم خود به سرورDNS  Google به تنظیمات اتصالات شبکه در ویندوز بروید. برای این کار در ابتدا روی منوی Start راست کلیک کرده و گزینه “Network Connections” را انتخاب کنید، یا به قسمت تنظیمات بروید و روی “Network & Internet” کلیک کنید. در بخش تنظیمات “Network & Internet” نوع اتصال خود به اینترنت را مشخص کنید و در ادامه “Change adapter options” را از گزینه‌های سمت راست انتخاب کنید. بر روی اتصال شبکه خود راست کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه “Properties” را انتخاب کنید.

تیک گزینه “Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)” را بزنید و بعد از آن بر روی دکمه “Properties” کلیک کنید. بعد از آن برای شما پنجره Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) Properties باز می‌شود که باید در اینجا گزینه “Use the following DNS server addresses” را انتخاب کنید و ۸٫۸٫۸٫۸ را به عنوان “Preferred DNS server” و ۸٫۸٫۴٫۴ را به عنوان “Alternate DNS server” انتخاب کنید.

با کلیک بر روی “OK” تغییرات را ذخیره کرده و رایانه را مجدداً راه اندازی کنید. سپس Microsoft Edge را مجدداً باز کرده و اتصال به اینترنت را برقرار کنید. بررسی کنید که آیا رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND انجام شده است یا خیر. در صورتی که مشکل شما برطرف نشد می‌توانید سیستم خود را به یک مرکز خدمات کامپیوتر در تهران ببرید تا خرابی ایجاد شده را برطرف کند.

راه حل آخر

راه‌های موجود برای رفع خطای INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND گفته شد. اما در صورتی که با انجام کارهای فوق هم مشکل شما برطرف نشد بهتر است تا کامپیوتر خود را به یک مرکز پشتیبانی کامپیوتر ببرید تا مشکل رخ داده را برطرف کند. خبر خوب برای ساکنین غرب تهران این است که می‌توانند سیستم خود را به یکی از مراکز خدمات کامپیوتر غرب تهران ببرند تا به آن‌ها کمک‌های لازم را بکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *