نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال - بازیابی اطلاعات هارد

نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال – بازیابی اطلاعات هارد

به هر علتی ممکن است هارد اکسترنال شما فرمت شود؛ با این اتفاق اطلاعات درون هارد اکسترنال از دسترس شما خارج خواهد شد، اما جای نگرانی نیست و شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال اطلاعات از دست رفته خود را بازیابی کنید. این نرم افزارها انواع متعددی دارند، اما ما قصد داریم تا در این مقاله بهترین برنامه ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده را به شما معرفی کنیم.

دلایل فرمت شدن هارد اکسترنال چیست؟

به اشکال گوناگون ممکن است هارد اکسترنال شما فرمت شود و در هنگام بازیابی اطلاعات هارد دچار مشکل شوید. به همین دلیل بهتر است در ابتدا با فرمت هارد اکسترنال آشنا شوید.

۱٫ Error Format

کاربر در هنگام اتصال هارد اکسترنال خود به کامپیوتر با Error Format مواجه می‌شود و بازیابی اطلاعات هارد برای او ممکن نیست. اگر هارد اکسترنال شما دچار چنین مشکلی شده است نگران نباشید، اطلاعات شما سالم هستند و کمی فایل‌های هارد دچار ایراد شده است. در این هنگام می‌توانید هارد خود را نزد یک شرکت خدمات کامپیوتر ببرید تا بازیابی اطلاعات هارد را برای شما انجام دهد. خبر خوب برای ساکنین غرب تهران این است که خدمات کامپیوتر غرب تهران امداد آی تی ۷۲۴ می‌تواند اطلاعات هارد شما را بازگرداند. در غیر این صورت می‌توانید از نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال استفاده کنید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تماس با ما : ۰۲۱۲۸۴۲۶۸۶۸

۲٫ بعد از اتصال هارد به کامپیوتر هیچ فایلی در دسترس نیست

ممکن است بعد از اتصال هارد اکسترنال به کامپیوتر، بازیابی اطلاعات هارد برای شما مقدور نباشد. در این وضعیت کاربر ممکن است فکر کند که هارد فرمت شده است و می‌تواند اطلاعات خود را با نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال بازیابی کند، اما چنین نیست. در چنین مواقعی هارد اکسترنال دچار آسیب فیزیکی شده است و کاربر باید هارد را به یک مرکز خدمات و پشتیبانی کامپیوتر ببرد تا عیب فیزیکی آن بررسی و برطرف شود.

۳٫ Quick Format

در این حالت کاربر برای حذف اطلاعات خود از روش حذف سریع اطلاعات یا همان Quick Format استفاده کرده است. این اتفاق ممکن است به صورت آگاهانه یا به شکل اشتباه اتفاق افتاده باشد اما جای نگرانی نیست. در صورتی که هارد اکسترنال شما از نوع دیسکی باشد و تولید آن به قبل از سال ۲۰۱۹ بازگردد، می‌توانید به وسیله نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال کار بازیابی اطلاعات هارد را به شکل ۱۰۰ درصد انجام دهید؛ البته این در شرایطی است که اطلاعات شما over write نشده باشد.

۴٫ Full Format

با Full Format شدن هارد اکسترنال بدترین اتفاق ممکن برای کسانی خواهد افتاد که به اطلاعات درون هارد نیاز داشته‌اند؛ و دیگر به هیچ کدام از اطلاعات خود نمی‌توانند دست پیدا کنند. بهتر است قبل از استفاده از این روش برای فرمت کردن هارد خود به خوبی فکر کنید، زیرا دیگر هیچ راه برگشتی برای اطلاعات شما نیست.

نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال - بازیابی اطلاعات هارد

بهترین نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال کدام است؟

با اشکال مختلف فرمت شدن هارد اکسترنال آشنا شدیم؛ اما در صورتی که هارد اکسترنال شما فرمت شده است شما به سادگی می‌توانید بازیابی اطلاعات هارد خود را انجام دهید. در ادامه تصمیم داریم تا شما را با بهترین برنامه ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده آشنا کنیم تا بتوانید بازیابی اطلاعات هارد خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

۱٫ TestDisk

تست دیسک یک نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال است که می‌تواند اطلاعات حذف شده شما را بازیابی کند. همچنین از این نرم‌افزار می‌توانید برای ترمیم یا همان بوت سکتور هارد خود استفاده کنید. از جمله قابلیت‌های دیگر این نرم‌افزار می‌توان به بازیابی پارتیشن‌های حذف شده اشاره کرد.

۲٫ EaseUS Partition Master Free

این نرم‌افزار رایگان به شما اجازه می‌دهد که پارتشن‌ها و اطلاعات از دست رفته و فرمت شده خود را دوباره بدست آورید.  در صورتی که هارد اکسترنال شما فرمت شده است EaseUS Partition Master Free  یک برنامه بسیار کاربردی برای شما خواهد بود که قابلیت‌های دیگری مانندDefragmentation ، بررسی خطای پارتیشن و … را دارد.

۳٫ Recuva

با استفاده از این نرم‌افزار بسیار ساده می‌توانید پوشه‌هایی که به شکل اتفاقی دچار آسیب شده‌اند را دوباره برگردانید. از مزیت‌های جالب توجه این نرم‌افزار کارکرد بسیار ساده آن است. رکوا یک نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال است که می‌توانید با آن مدیریت پوشه‌های هارد خود را هم انجام دهید.

۴٫ Amazing External Hard Drive Recovery

یک نرم افزار قوی ریکاوری هارد اکسترنال است که به طور تخصصی برای حافظه خارجی طراحی شده است. از Amazing External Hard Drive Recovery زمانی که فایل‌ها و اطلاعات شما بر اثر فرمت یا هر دلیل دیگری قابل دسترس نباشند می‌توانید استفاده کنید. این نرم‌افزار در بین کاربران کامپیوتر به عنوان بهترین برنامه ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده شناخته می‌شود.

۵٫ Safe365 External Hard Drive Data Recovery Wizard

در صورتی که اطلاعات شما از روی هارد اکسترنال به شکل تصادفی حذف شده است می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید. لازم به ذکر است که این برنامه به طور اختصاصی برای هارد اکسترنال طراحی شده است. از مزیت‌های این برنامه این است که می‌توانید از آن برای انواع برندهای هارد اکسترنال استفاده کنید.

۶٫ R-Studio

یک نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال است که می‌تواند اطلاعات حذف شده هارد شما را به سادگی بازیابی کند. حال فرقی نمی‌کند که این اطلاعات به شکل اتفاقی حذف شده باشند یا این‌که به علت فرمت شدن هارد از بین رفته باشند. R-Studio به بهترین شکل ممکن دیسک مورد نظر را اسکن می‌کند و آثار باقی‌مانده از اطاعات را پیدا می‌کند تا بتواند اطلاعات را ریکاوری کند.

بهترین نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال

۷٫ Easy Recovery

یکی از قدیمی‌ترین نرم افزارهایی است که می‌تواند هرگونه فایل حذف شده از روی هارد شما را بازیابی کند. ورژن‌های جدید این برنامه علاوه بر بازیابی اطلاعات فرمت شده هارد اکسترنال می‌تواند اطلاعات از دست رفته فلش‌مموری، هارد اینترنال و انواع رم را هم بازیابی کند.

۸٫ Auslogics File Recovery

در صورتی که فایل‌های شما بر اثر فرمت یا ویروس به اشتباه از روی هارد اکسترنال حذف شده است می‌توانید از این نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال استفاده کنید. Auslogics File Recovery در عین این‌که کم حجم و کار با آن ساده است یک نرم افزار قوی ریکاوری هارد اکسترنال است.

۹٫ Active Unformat

یک نرم افزار قوی ریکاوری هارد اکسترنال است که به صورت تخصصی برای پوشه‌های فرمت شده از روی هارد اکسترنال به کار می‌رود. البته گفتنی است که این برنامه می‌تواند اطلاعات شما را که به هر شکل فرمت شده باشد بازیابی کند.

۱۰٫ Tenorshare Any Data Recovery

این نرم‌افزار قابلیت بازیابی اطلاعات شما بر روی هارد اکسترنال، هارد اینترنال و … را دارد. با استفاده از این تمام فایل‌هایی که پنهان شده‌اند یا به اشتباه فرمت شده‌اند قابلیت بازگشت پیدا می‌کنند.

۱۱٫  DiskDigger

این می‌تواند اطلاعات شما به هر شکلی که باشد بازیابی کند. DiskDigger یک برنامه بسیار کارآمد برای اطلاعاتی که به اشتباه فرمت شده است. این نرم‌افزار انواع فرمت‌های مختلف مانند عکس، فیلم، فایل‌های exe و … را که حذف شده‌اند دوباره به شما بازخواهد گرداند.

در صورتی که با استفاده از نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال اطلاعات بازیابی نشد چه کنیم؟

بهتر است در ابتدا شما اطلاعات فرمت شده خود را با استفاده از نرم افزار قوی ریکاوری هارد اکسترنال که در قبل گفته شد بازیابی کنید. در غیر این‌ صورت باید هارد اکسترنال خود را به یک خدمات کامپیوتر در تهران ببرید تا اطلاعات شما را بازیابی کند. لازم به ذکر است که این مراکز خدمات علاوه بر انجام کارهای نرم‌افزاری، امور سخت‌افزاری شما مانند نصب ویندوز در محل ، تعمیر کیبورد آب خورده را هم انجام می‌دهند.

تماس با ما : ۰۲۱۲۸۴۲۶۸۶۸

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *