قیمت پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری

قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری چگونه محاسبه می‌شود؟

به دلیل تخصصی بودن شبکه کامپیوتری و تنوع خدماتی که در این زمینه وجود دارد، آگاهی از قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری به صورت شفاف می‌تواند به صاحبین کسب و کارها کمک کند. تعرفه پشتیبانی شبکه ، قیمت گذاری خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه از جمله مسائلی هستند که در این مقاله می‌خواهیم به آنها بپردازیم. با ما همراه باشید.

در علم مدیریت بر روی این قضیه تأکید شده‌است که باید تا حد امکان از هزینه‌ها کاست و بر روی سود افزود! به همین دلیل با این مسئله مواجه می‌شویم که صاحبین کسب و کارها، مدیران و … به دنبال این هستند که کمترین تعرفه پشتیبانی شبکه را پیدا کنند تا هم از زمان گذاری کارمندان خود در این زمینه جلوگیری کرده و هم راه حلی برای برای مواجهه با مشکلات احتمالی داشته باشند. راهکارهایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، می‌تواند در این زمینه برای شما راهگشا باشد.

بهتر است که قبل از این که به دنبال ارزان‌ترین تعرفه پشتیبانی شبکه و خدمات این حوزه بشوید، نیاز شرکت خود را به صورت شفاف مشخص کنید. به عنوان مثال در این رابطه می‌توانید مسائل زیر را در نظر بگیرید:

*            میزان هزینه‌ای که برای تجهیزات شبکه ای خود کرده‌اید، چقدر بوده‌است؟

*            اگر سیستم‌های شما با خرابی مواجه شوند، میزان خسارت احتمالی چقدر خواهد بود؟

*            میزان اهمیتی که پشتیبانی شبکه به صورت حرفه‌ای برای شما دارد، چه مقدار است؟

*            چه تعداد تجهیزات شبکه دارید؟

*            سرویس‌هایی که بر روی شبکه‌های شما نصب شده‌است، چه مقدار است؟

*            انتظارت شما از شرکت پشتیبانی شبکه و خدمات شبکه به چه صورت است؟

*            و …

با پاسخ به این سوالات، نیازسنجی مجموعه تا حدی انجام شده و در نتیجه قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری به صورت تقریبی مشخص می شود.

تعیین قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری چگونه انجام می‌شود؟

برای تعیین قیمت در قدم اول نیاز است که یک متخصص از طرف شرکت به محل شما مراجعه کرده تا تجهیزات شبکه و انتظارات شما در این زمینه را به صورت کامل بررسی کند. پس از انجام بررسی‌ها به صورت کامل نیاز است که حتماً یک جلسه با کارفرما در این زمینه برگزار شده و در رابطه با توقعاتشان از شرکت پشتیانی شفاف سازی شود. در این جلسه متخصص باید تمامی موارد لازم را در خصوص طراحی شبکه و پشتیبانی از آن برای کارفرما تشریح کند تا مدیر شرکت با دید بازتری در این زمینه تصمیم‌گیری کند.

بعد از گذراندن تمام مراحل بالا از طرف شرکت خدمات شبکه، پیش فاکتوری به همراه قرارداد پشتیبانی شبکه برای مدیر شرکت ارسال می‌شود تا سرانجام بر روی مسئله قیمت و تعرفه پشتیبانی شبکه به توافق برسند.

تعیین قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

مهم‌ترین عوامل تأثیرگذاری بر روی تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری چیست؟

عواملی که در این زمینه می‌توانند تأثیرگذار باشند به ترتیب اولویت عبارت اند از:

تعداد تجهیزات شبکه کامپیوتری

پشتیبانی چه تعداد تجهیزات کامپیوتری باید توسط شرکت انجام بشود؟ کارفرما چند کامپیوتر، پرینتر، سرور و … دارد که باید به صورت دوره‌ای سرویس شوند یا در صورت مشکل و خرابی در اسرع وقت تعمیر شوند؟ همان‌طور که می‌دانید یک متخصص حرفه‌ای باید بتواند که در این زمینه برای هر کدام از تجهیزات شبکه‌ای شرکت وقت کافی گذاشته تا هیچ مشکل احتمالی وقوع پیدا نکند! به همین علت تعداد شبکه‌های کامپیوتری بر روی تعرفه این خدمات تأثیرگذار است.

نرم‌افزارهای موجود بر روی تجهیزات شبکه

چه تعداد نرم‌افزار و با چه تکنولوژی‌هایی بر روی شبکه‌های کامپیوتری وجود دارد! هر نرم‌افزاری که بر روی تجهیزات شما نصب شده باشند، اعم از اکتیوردایرکتوری، فایروال‌ها و آنتی‌ویروس‌ها و … نیاز به تخصص خاص خود دارند تا در صورت بروز مشکل حل شوند. به همین خاطر میزان تخصصی بودن نرم‌افزارها و صرف وقت برای آن‌ها می‌تواند بر روی قیمت پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری تأثیر بگذارد.

تعداد دفعاتی که متخصص باید برای سرویس یا بازدید مراجعه کند

یکی دیگر از مسائلی که بر روی تعرفه پشتیبانی شبکه تأثیرگذار است، این است که چند دفعه باید متخصص برای سرویس تجهیزات شبکه مراجعه کند؟ این موضوع کاملاً بسته به نوع نیاز کارفرما در ماه متغیر است! هرچقدر که تعداد دفعات مراجعه متخصص و میزان وقتی که برای تجهیزات گذاشته شود، بیشتر باشد هزینه پشتیبانی شبکه نیز افزایش پیدا می‌کند.

تجهیزات سخت شبکه

میزان پیچیدگی تجهیزات سخت شبکه

چه نوع تجهیزات سخت‌افزاری در شبکه شما موجود است؟ میزان پیچیدگی آن‌ها و تخصصی بودنشان در چه حد است؟ این موضوع بسیار مهم است و مشخص می‌کند که چه متخصصانی با چه نوع تجهیزاتی باید به شما برای سرویس یا تعمیر تجهیزات شبکه مراجعه کنند. هر چقدر که کارشناسان بیشتری برای سرویس یا تعمیر دوره‌ای تجهیزات نیاز باشد، قیمت پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری نیز افزایش پیدا می‌کند.

مسافت صرف شده توسط متخصص

آخرین عاملی که می‌تواند بر روی قیمت اینگونه خدمات تأثیرگذار باشد، موقعیت مکانی مجموعه و فاصله آن از مکانی که کارشناس و متخصص شبکه قصد به آن مراجعه کند، است؟ در واقع هزینه‌های رفت و آمد می‌توانند بر روی فاکتور نهایی تأثیر بگذارنند.

همان‌طور که در بالاتر متوجه شدید، قیمت این خدمات در هر حوزه متفاوت است و به همین علت شرکتی نمی‌تواند قیمت گذاری دقیقی در این زمینه انجام دهد. مجموع عوامل بالا می‌توانند بر روی قیمت‌ها تأثیرگذار باشند. به همین علت می‌گوییم که تعرفه این خدمات باید پس از برررسی توسط افراد متخصص و گزارشات آن‌ها انجام شود.

نحوه ارائه خدمات پشتیبانی شبکه به چه صورت می‌گیرد؟

این موضوع که پشتیبانی قرار است به صورت حضوری یا غیرحضوری صورت بگیرد در هزینه‌های فاکتور شده تأثیر خواهد داشت. در حالت غیرحضوری با توجه به این که کارشناس به صورت حضوری با شما مراجعه نمی‌کند و هزینه‌های رفت و آمد و صرف وقت کمتر است، تعرفه پشتیبانی شبکه به صورت غیر هزینه ارزان‌تر است. در این زمینه اگر نیاز به مشورت دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

انتخاب بهترین تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری چرا و چگونه؟

اگر به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده باشید، یکی از چالش‌هایی که با آن احتمالاً دست و پنجه نرم می‌کنید، تأمین بودجه برای تمامی خدماتی است که به آن نیاز دارید. به همین علت طبیعی است که به دنبال کمترین و بهترین قیمت خدماتی پشتیبانی شبکه باشید. در این زمینه با تحقیق در مورد شرکت‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، قادر هستید که اطلاعات خوبی در این زمینه بدست آورید، اما در نظر داشته باشید که همیشه ارزان‌تر بودن یا حتی گران‌تر بودن نشانه کیفیت بالای خدمات نیست!

چه بسا شرکت‌هایی که از خدمات گران‌قیمت برخی از شرکت‌های سودجو استفاده کرده، اما در نهایت با این مشکل مواجه شده‌اند که هزینه‌های آن‌ها بیشتر هم شده‌است؛ چرا که افراد ارسال شده توسط شرکت تحت عنوان کارشناس، میزان مهارت لازم برای تشخیص مشکلات دستگاه‌ها یا حتی سرویس آن‌ها را نداشته‌اند.

شبکه های کامپیوتری این روزها در اولویت بسیاری از کسب و کارها مخصوصاً بیزینس‌های آنلاین هستند به همین علت باید دقت کافی بر روی خدمات آن‌ها بشود. پس بهتر است که حتی اگر در ابتدای مسیر رشد کسب و کارتان هستید، یک شرکت معتبر در این زمینه پیدا کنید تا در کنار داشتن مناسب‌ترین هزینه نگهداری و پشتیبانی شبکه، خیالتتان از بابت قیمت‌ها کاملاً راحت باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *