ریکاوری هارد اکسترنال wd

ریکاوری هارد اکسترنال wd

در صورتی که هارد اکسترنال شما دچار مشکل شود و نیاز به ریکاوری اطلاعات خود داشته باشید راه‌های مختلفی پیش روی شما است. اما در برخی از مواقع باید به برند هارد اکسترنال خود دقت داشته باشید زیرا نرم‌افزاهای ریکاوری و روش‌های بازیابی اطلاعات در برندهای مختلف هارد اکسترنال با یکدیگر متفاوت است. وسترن دیجیتال یکی از برندهای شناخته شده هارد اکسترنال در بین کاربران است که ریکاوری آن با دیگر هاردها تفاوت‌هایی دارد. به همین دلیل قصد داریم تا در ادامه همین مطلب شما را با ریکاوری هارد اکسترنال wd بیشتر آشنا کنیم.

چگونه تشخیص دهیم هارد دچار مشکل شده است؟

مشکلاتی هستند که در هنگام کار با هارد اکسترنال رخ می‌دهند؛ این مشکلات نشانه‌ای از خرابی و ایراد پیدا کردن هارد اکسترنال وسترن دیجیتال است. در این هنگام با توجه به مشکل رخ داده باید اقدام به ریکاوری هارد اکسترنال wd my passport خود بکنید.

۱. شناسایی نشدن هارد اکسترنال

یکی از مشکلات رایج که پس از رخ دادن آن نیاز به ریکاوری wdدارید شناسایی یا دیر شناسایی شدن هارد اکسترنال توسط کامپیوتر است. هر چند که هارد روشن می‌شود اما تأثیر در شناسایی آن توسط کامپیوتر ندارد. منشأ چنین مشکلی ایراد پیدا کردن فریموری، سوختن برد هارد ، ضربه دیدن هارد و … می‌تواند باشد. در چنین شرایطی بهتر است هارد را پیش یک مرکز خدمات کامپیوتر ببرید تا عمل ریکاوری هارد اکسترنال wd را برای شما انجام دهد.

تماس با ما : ۰۲۱۲۸۴۲۶۸۶۸

۲. روشن نشدن هارد اکسترنال

اما مواقعی هم است که هارد اکسترنال روشن نمی‌شود، یا بعد از روشن شدن و کار کردن پس از مدتی کوتاه خاموش می‌شود. بعد از این اتفاق هم شما نیاز دارید تا ریکاوری هارد اکسترنال wd را برای بازیابی اطلاعات خود انجام دهید. چنین ایرادی به دلیل خرابی برد هارد به وجود می آید و برای رفع آن هم باید هارد اکسترنال را به یک مرکز پشتیبانی کامپیوتر ببرید تا آن تعمیر یا تعویض کنند. البته در این شرایط ممکن است که ایراد از خرابی هد هارد یا مشکل پیدا کردن رام و کانکتور هم باشد.

ریکاوری هارد وسترن دیجیتال

۳. هارد اکسترنال صدا می هد

یکی از نشانه‌هایی که می‌توانید بر اساس آن متوجه شوید که هارد دچار مشکل شده است و باید ریکاوری هارد وسترن دیجیتال را انجام دهید، به گوش رسیدن صدای تق‌تق یا کلیک است. این مشکل یکی از ایرادات سخت‌افزاری هارد است که می‌تواند اطلاعات درون هارد شما را از دسترس خارج کند. در چنین شرایطی ممکن است هر یک از مشکلات زیر رخ داده باشد:

  • ضربه خوردن هارد اکسترنال می‌تواند هد هارد را جابه‌جا یا خراب کند یا این‌که پلاتر را دچار ایراد کند.
  • سوختن هد یکی دیگر از دلایل صدا کردن هارد است. در چنین شرایطی هدها نمی‌توانند به درستی مکان‌یابی را انجام دهند.
  • در صورتی که برد ایراد پیدا کند هدها با مشکل نوسان برق روبرو خواهند شد و نمی‌توانند به درستی موقعیت‌یابی کنند.
  • از کارافتادگی ماژول‌ها دلیل دیگر صدا کردن هارد است که به علت ایراد پیدا کردن فریموری است.

اما ممکن است صدایی که از هارد شنیده می‌شود متناوب و مانند وینگ‌وینگ باشد که در چنین شرایطی هد در موقعیت نامناسبی قرار گرفته است. در این هنگام می‌توانید هارد را به یک مرکز خدمات کامپیوتر در تهران ببرید تا ریکاوری wd را برای شما انجام دهد.

تماس با ما : ۰۲۱۲۸۴۲۶۸۶۸

۴. کاهش سرعت هارد

از دیگر عواملی که می‌توانید متوجه شوید هارد اکسترنال دچار مشکل شده است کاهش سرعت آن در انجام عملیات‌هایی مانند کپی اطلاعات و خواندن آن‌ها است. در چنین مواقعی بهتر است هرچه زودتر یک بک‌آپ بگیرید تا نیازی به ریکاوری هارد اکسترنال wd پیدا نکنید. مشکل کاهش سرعت اغلب به علت ایراد پیدا کردن فریموری است که در تعدادی از ماژول‌ها رخ می‌دهد. البته گفتنی است که خرابی در بخش مربوط به service area هم باشد که برای برطرف کردن این مشکل نیاز به ریکاوری هارد اکسترنال wd دارید.

۵. تغییر ظرفیت هارد اکسترنال

در صورتی که متوجه شدید ظرفیت هارد اکسترنال شما دچار تغییر شده است بهتر است یک بک‌آپ از اطلاعات خود بگیرید، زیرا چنین اتفاقی نشانه خرابی هارد است و شما در آینده نه چندان دور به ریکاوری هارد اکسترنال my passport احتاج پیدا می‌کنید. در چنین شرایطی ظرفیت هارد اکسترنال شما به ۳۲MB یا کمتر از آن می‌رسد که دلیل آن هم ایراد پیدا کردن سیستم عامل و ماژول هارد است.

برای برطرف کردن چنین مشکلی باید به یک مرکز خدمات کامیپوتر بروید تا ریکاوری wd را برای شما انجام دهند.

۶. فرمت نشدن هارد اکسترنال

از دیگر مشکلاتی که می‌توانید از طریق آن متوجه شوید که نیاز به ریکاوری هارد اکسترنال wd my passport دارید فرمت نشدن هارد است. در صورتی که نتوانستید هارد اکسترنال خود را پارتیشن بندی یا فرمت کنید باید برای بازیابی اطلاعات خود اقدامی بکنید.

۷. هارد اکسترنال بد سکتور شده است

در صورتی که سکتور روی هارد اکسترنال شما با مشکل مواجه شود، باید زودتر اقدامی برای بک‌آپ گیری اطلاعات خود بکنید. زیرا بد سکتور شدن هارد می‌تواند شما را با مشکل بازیابی اطلاعات روبرو کند و در نتیجه ریکاوری هارد اکسترنال wd را به دنبال خواهد داشت. از نشانه‌های بد سکتور شدن هارد اکسترنال کاهش سرعت زیاد آن است؛ در چنین مواقعی هارد با مشکل شناسایی روبرو می‌شود و نمی‌تواند به درستی و در زمان معین اطلاعات را به کاربر نشان دهد.

ریکاوری هارد اکسترنال wd my passport

سؤالات متداول در مورد ریکاوری هارد اکسترنال wd و بازیابی اطلاعات آن

در اغلب مواقع ممکن است ایراداتی برای هارد اکسترنال رخ دهد که کاربر پاسخ آن را نداند به همین دلیل بهتر است سؤالات زیر را دنبال کنید تا بدانید که آیا اطلاعات شما با ریکاوری هارد اکسترنال wd باز خواهد گشت یا دیگر نمی‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

۱. در صورت ضربه خوردن، ریکاوری هارد وسترن دیجیتال امکان پذیر است؟

در هنگام ضربه خوردن هارد ممکن است که پلتر یا همان دیسک آسیب دیده باشد؛ در این صورت دیگر بازیابی اطلاعات شما خیلی سخت خواهد بود. اما اگر پلتر سالم باشد شما می‌توانید اقدام ریکاوری هارد اکسترنال wd my passport خود کنید.

۲. در صورتی که هارد اکسترنال دچار مشکلات فریموری شده اطلاعات قابل بازگشت است؟

مشکل فریموری یک ایراد سخت‌افزاری است که ممکن است در هر کدام از بخش‌های هارد اکسترنال رخ دهد. اما جای نگرانی نیست زیرا با مراجعه به یک مرکز پشتیبانی کامپیوتر می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

۳. بازیابی اطلاعات هاردی که با کاهش سرعت مواجه شده است امکان پذیر است؟

کاهش سرعت در هارد وسترن دیجیتال ممکن است تا جایی پیش رود که عمل کپی کردن آن‌ها را با مشکل مواجه کند به همین دلیل بهتر است که برای سالم ماندن اطلاعات خود هارد را به یک مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر غرب تهران ببرید تا ریکاوری هارد اکسترنال my passport را برای شما انجام دهند.

تماس با ما : ۰۲۱۲۸۴۲۶۸۶۸

۴. بازیابی اطلاعات هاردی که پیغام فرمت می‌هد امکان‌پذیر است؟

در صورتی که با چنین پیغامی روبرو شدید بهتر است تا برای ریکاوری هارد اکسترنال wd پیش یک متخصص بروید. هرچند که اطلاعات شما بعد از فرمت شدن دوبارع قابل بازگشت خواهد بود، اما بهتر است که این کار را نکنید، زیرا ممکن است برخی از اطلاعات شما دیگر هیچ وقت ریکاوری نشوند.

۵. دسترسی به اطلاعات هاردی که دارای پسورد است امکان‌پذیر است با خیر؟

ریکاوری wd در صورتی که دارای پسورد داشته باشد با ابزارهای قدرتمندی مانند PC-3000 امکان‌پذیر است و شما می‌توانید با انجام ریکاوری هارد اکسترنال wd دوباره به آن‌‌ها دسترسی پیدا کنید.

ریکاوری wd با استفاده از نرم افزار

در صورتی که اطلاعات شما از روی هارد به هر شکلی غیر قابل دسترس بود می‌توانید  با نرم‌افزاهای مختلف ریکاوری که در مقاله نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال در مورد آن به طور مفصل صحبت کرده‌ایم به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. نرم‌افزارهای ریکاوری هارد اکسترنال wd را می‌توانید بر روی انواع ورژن های ویندوز ۱۰ نصب و استفاده کنید.

بهترین راه برای بازیابی اطلاعات هارد کدام است؟

هرچند که شما می‌توانید با استفاده از انواع نرم‌افزارهای ریکاوری هارد اکسترنال wd اقدام به بازیابی اطلاعات خود بکنید، اما بهتر است تا هارد را به یک مرکز تخصصی تعمیر تجهیزات کامپیوتری ببرید تا هارد را برای شما تعمیر و اطلاعات آن را برای شما بازیابی کنند. امداد آی تی ۷۲۴ علاوه بر تعمیر و نصب نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال ، نصب ویندوز در محل می‌تواند در تعمیر و رفع مشکلات سخت افزاری مانند تعمیر کیبورد آب خورده به شما کمک کند.

تماس با ما : ۰۲۱۲۸۴۲۶۸۶۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *