ریکاوری هارد اکسترنال adata

ریکاوری هارد اکسترنال adata

در صورتی که نتوانید به اطلاعات درون هارد اکسترنال خود دسترسی پیدا کنید، باید ریکاوری هارد اکسترنال adata را انجام دهید. هرچند که همیشه نمی‌توانید به اطلاعات خود به طور کامل دسترسی پیدا کنید، اما در اکثر مواقع ریکاوری اطلاعات از درون هارد امکان پذیر است و جای نگرانی برای کاربران نیست.

مواردی که قبل از ریکاوری هارد اکسترنال adata باید بدانید

اما قبل از این‌که اقدام به ریکاوری هارد اکسترنال adata کنید بهتر است بدانید که بازیابی اطلاعات انواع هارد اکسترنال با یک‌دیگر متفاوت است. ADATA یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه تولید انواع حافظه‌ است؛ اما این برند هم مانند دیگر برندهای بازار دچار عیوبی است که بهتر است با آن بیشتر آشنا شوید.

 • خرابی در برد تبدیل و پورت‌های USB که در هارد ADATA شایع‌تر از دیگر برندهای هارد اکسترنال است.
 • خرابی مربوط به هارد دیسک که مشکلات متعددی را به دنبال خواهد داشت.
 • ایجاد صداهای غیر متعارف توسط هارد که نشانه خرابی هارد است.
 • هنگ کردن و کند شدن سرعت انتقال و دریافت اطلاعات توسط هارد
 • بالا نیامدن هارد که باعث می‌شود نتوانیم به اطلاعات درون آن دسترسی داشته باشیم.

در صورت RAW شدن هارد باید چه کار کنیم؟

قبل از استفاده از هارد بهتر است که پارتیشن بندی آن را به حالت NTFS بگذارید تا از بروز مشکلاتی مانند قفل شدن فایل‌ها، از دست رفتن پارتیشن‌ها و Rawشدن اطلاعات خود جلوگیری کنید. برای این کار هم کافی است پارتیشن FAT32 هارد را پاک کنید. به این ترتیب پارتیشن‌ها به شکل Raw برای شما به نمایش در خواهند آمد و پس از آن می‌توانید فرمت هارد را به NTFS تغییر دهید.

در هنگام انجام این کار دقت داشته باشید که از نرم‌افزارهای مختلف پارتیشن بندی یا دستور cmd استفاده نکنید و این کار را از طریق انواع ورژن های ویندوز ۱۰ انجام دهید. در صورتی که نمی‌توانید این کار را انجام دهید بهتر است سیستم خود را به یک مرکز خدمات کامپیوتر غرب تهران ببرید تا فرمت پارتیشن بندی هارد را برای شما انجام دهند.

نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال adata

در هنگام ضربه خوردن هارد اکسترنال ADATA باید چه کار کنیم؟

با وجود این‌که هاردهای اکسترنال ADATA ضد ضربه هستند اما باز هم ممکن است که بر اثر ضربه خوردن دچار مشکل شوند. به همین دلیل بهتر است که مراقب باشید تا ضربه نخورد؛ اما با این وجود هنگامی که هارد دچار ضرب دیدگی شد بهتر است که مراقبت‌های زیر را انجام دهید.

 • از اتصال زیاد هارد اکسترنال به کامپیوتر جلوگیری کنید. این کار باعث می‌شود که هارد دچار مشکلاتی بیشتری شود و کار ریکاوری هارد اکسترنال adata را سخت‌تر می‌کند.
 • از باز کردن درب هارد پرهیز کنید، زیرا این کار منجر به از دست رفتن اطلاعات درون آن می‌شود؛ به شکلی که نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال هم نمی‌تواند هیچ کدامیک از اطلاعات شما را بازگرداند.

به چه دلیل هارد adata بالا نمی آید؟

مشکل مربوط به بالا نیومدن هارد دلایل متعددی دارد که باید آن‌ها را به طور جداگانه بررسی کنید تا بتوانید عیب رخ داده را برطرف و اقدام به ریکاوری هارد اکسترنال adata خود کنید.

۱. شناسایی نشدن هارد اکسترنال توسط کامپیوتر

یکی از دلایلی که هارد اکسترنال بالا نمی‌آید، شناسایی نشدن آن توسط کامپیوتر است که چند دلیل دارد.

 • ایراد پیدا کردن برد هارد یا پورت USB
 • خراب شدن برد تبدیل هارد اکسترنال
 • ضربه دیدن هارد از دیگر دلایلی است که منجر به بالا نیامدن هارد می‌شود.

۲. کاهش شدید سرعت انتقال و دریافت اطلاعات

در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شدید باید بدانید که هارد شما دچار اشکال شده و باید اقدام به ریکاوری هارد اکسترنال adata کنید. افت سرعت انتقال داده در هارد اکسترنال ای‌دیتا به دلایل زیر رخ می‌دهد.

 • هد هارد ضعیف یا دچار خرابی شده است
 • هارد بدسکتور شده است.
 • فرمت فایل‌هایی که بر روی هارد ذخیره شده است دچار مشکل و خرابی شده است.

۳. روشن نشدن هارد اکسترنال

گاهی ممکن است بعد از اتصال به کامپویتر، هارد روشن نشود که در این شرایط شما نمی‌توانید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید و باید عمل ریکاوری هارد اکسترنال adata را انجام دهید؛ اما این اتفاق به دلایل زیر رخ می‌دهد.

 • برد تبدیل دچار خرابی شده است.
 • برد تبدیل ایراد پیدا کرده است.
 • ضربه خوردن هارد اکسترنال

۴. تولید صدا توسط هارد اکسترنال

ممکن است در هنگام کار با هارد اکسترنال خود متوجه صداهایی از جمله تق‌تق، کلیک، وینگ و …  شوید که دلایل مختلفی دارد. صدا کردن هارد نشانه رخ دادن مشکل است؛ به همین دلیل بهتر است که با استفاده از نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال adataاطلاعات خود را بازیابی کنید یا این‌که هارد خود را به یک مرکز خدمات کامپیوتر ببرید تا ریکاوری هارد اکسترنال adata را برای شما انجام دهند.

دلایل زیر باعث می‌شود که هارد اکسترنال شما صدا کند

 • در صورتی که هارد اکسترنال دچار ضرب دیدگی شود هد یا بازوی نگه ‌دارنده آن آسیب می‌بیند که تولید صدا را به دنبال خواهد داشت.
 • خراب شدن برد دیسک هارد اکسترنال از دیگر دلایل صدا کردن آن است.
 • جابه‌جا شدن هد، که ممکن است بر روی اسپیندل موتور بشیند و صدا ایجاد کند.
 • خراب شدن بوش اسپیندل موتور
 • ایراد پیدا کردن بلبرینگ اپیندل موتور
 • مشکل پیدا کردن فریموری

۵. هنگ کردن هارد اکسترنال

یکی از مشکلاتی که می‌تواند کاربر را در هنگام کار بسیار عصبانی کند همین مشکل هنگ کردن هارد اکسترنال است که در هنگام انتقال و کپی کردن اطلاعات رخ می‌دهد. در چنین مواقعی برای ریکاوری هارد اکسترنال adata به یک مرکز خدمات کامپیوتر در تهران بروید تا مشکل شما را حل کنید. یا در صورتی که می‌خواهید خودتان اطلاعات را بازیابی کنید می‌توانید از نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال adata برای دسترسی پیدا کردن به اطلاعات استفاده کنید.

یکی از دلایل هنگ کردن و کم شدن سرعت هارد اکسترنال ای‌دیتا بدسکتور شدن آن است. سکتورهای وظیفه ذخیره کردن اطلاعات را دارند و به هر دلیلی که دچار مشکل شوند هارد اکسترنال شما دچار عیب و ایراد می‌شود. این عیب منجر می‌شود تا دسترسی کاربر به اطلاعات مسدود شود؛ یعنی این‌که وقتی هارد را به کامپیوتر متصل می‌کنید پارتیشن‌های مورد نظر شما یافت نمی‌شوند و قابل خواندن نیستند. از نشانه‌های بد سکتور شدن هارد این است که در هنگام کار، سیستم و هارد شما هنگ می‌کند.

ریکاوری هارد اکسترنال adata

عیب یابی هارد اکسترنال ADATA

یکی از کارهایی که برای ریکاوری هارد اکسترنال adata نیاز است پیدا کردن عیب موجود است. بعد از عیب‌یابی هارد می‌توانید اقدامات لازم را انجام دهید.

۱. کابل اتصال

در مرحله اول به سراغ کابل اتصال هارد اکسترنال و کامپیوتر خود بروید و سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. بعد از مطمئن بودن از صحت کابل توجه داشته باشید که کابل به درستی درون پورت USB قرار گرفته باشد.

۲. رایانه خود را بررسی کنید

گاهی ممکن است که هارد شما هیچ گونه ایرادی نداشته باشد و مسدود شدن دسترسی شما به اطلاعات درون هارد به کامپیوتر مربوط باشد. در چنین مواقعی بهتر است که از یک سیستم دیگر برای خواندن اطلاعات خود استفاده کنید.

۳. پورت USB را چک کنید

اگر پورت پواس‌بی مشکل داشته باشد شما نمی‌توانید اطلاعات درون هارد را بخوانید به همین علت بررسی کنید که پورت تکان نخورده باشد. همچنین از عمل‌کرد پورت اطمینان حاصل کنید تا بتوانید هارد را به آن وصل کنید.

۴. هارد دیسک را از درون باکس در بیاورید

در صورت که مشکل شما با مواردی که در قبل گفته شد همچنان پابرجا بود بهتر است که هارد را از درون باکس جدا کنید و با یک برد تبدیل دیگر به کامپیوتر وصل کنید؛ البته گفتنی است که در صورت نداشتن برد تبدیل می‌توانید هارد را مستقیم به کامپیوتر متصل کنید. برای اتصال مستقیم می‌توانید از کابل ساتا کیس‌های خانگی استفاده کنید.

 

در صورت مشکل پیدا کردن هارد اکسترنال ADATA بهتر است چه کار کنیم؟

در صورتی که هار اکسترنال شما دچار مشکل شد می‌توانید با به کارگیری موارد بالا ریکاوری هارد اکسترنال adataرا انجام دهید. یکی از روشه‌هایی که می‌توانید آن را به کار گیرید استفاده از نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال adata است؛ به این شکل می‌توانید به اطلاعات خود دست پیدا کنید. اما درصورتی که به هر دلیلی نتوانستید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید بهتر است هارد اکسترنال را به یک مرکز خدمات کامپیوتر غرب تهران ببرید. این مراکز خدمات کامپیوتر علاوه بر ریکاوری هارد اکسترنال adata می‌تواند کار تعمیر کیبورد آب خورده را هم انجام دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *