رفع ارور 0x80244022 هنگام آپدیت ویندوز

رفع ارور ۰x80244022 هنگام آپدیت ویندوز

رفع ارور ۰x80244022 در هنگام آپدیت ویندوز به یکی از مشکلات کاربران سیستم عامل ویندوز تبدیل شده است. شرکت مایکروسافت که ارائه دهنده سیستم عامل ویندوز است برای بهبود عمل‌کرد آن هر از چند گاهی اقدام به آپدیت کردن یک بخش از ویندوز می‌کند. البته به علت وجود همین ارورها کاربران رایانه‌ای میانه خوبی با آپدیت ندارند. اما در نهایت چاره‌ای هم نیست و باید اقدام به رفع ارور ۰x80244022 کنند تا دوباره بتوانند به بهترین شکل از ویندوز نصب شده روی سیستم خود استفاده کنند.

در ادامه این بخش تصمیم داریم تا به شما رفع ارور ۰x80070422 در ویندوز ۷ و همچنین رفع ارور ۰x80070002 در ویندوز ۱۰ را آموزش دهیم. اما در صورتی که نتوانستید خودتان رفع ارور ۰x80244022 را انجام دهید بهتر است سیستم را به یک مرکز خدمات کامیپوتر ببرید.

تماس با ما : ۰۲۱۲۸۴۲۶۸۶۸ 

روش رفع ارور ۰x80244022 در زمان آپدیت ویندوز

هدف مایکروسافت از بروز رسانی ویندوز بهبود نرم‌افزارهای مربوط به آن و به خصوص ویندوز دفندر است. در این آپدیت‌ها بخش‌های مختلفی از جمله امنیت، شبکه، خدمات و … انجام می‌گیرد. Patch Tuesday دومین سه‌شنبه هر ماه است که شرکت مایکروسافت اقدام به انتشار آپدیت ویندوز می‌کند. اما در صورتی که خارج از این برنامه مشکلی رخ دهد که نیاز به آپدیت ویندوز باشد، مایکروسافت به سرعت اقدام به انتشار بروز رسانی مربوطه می‌کند.

سرویس بروز رسانی ویندوز برای برطرف کردن مشکلات طراحی شده است؛ اما در اغلب مواقعی که دچا عدم موفقیت می‌شود یک ارور یا همان خطا را نشان می‌دهد. در اینجا ما باید اقدام به رفع ارور ۰x80244022 کنیم. خطایی که دلیل آن ناشناخته است، اما این احتمال می‌رود که علت آن بروز مشکلاتی در بخش سرور شرکت مایکروسافت باشد؛ با این حال برخی از روش‌ها وجود دارد که می‌تواند مشکلات به وجود آمده در ویندوز را برطرف کند.‌

ممکن است برای رفع ارور ۰x80244022  نیاز به اجرا کردن Windows Update troubleshooter ، System File Checker و DISM داشته باشید؛ یا این‌که محتویات پوشه SoftwareDistribution را حذف کنید. همچنین امکان دارد که مجبور شوید ویرایش رجیستری ویندوز یا غیرفعال کردن سرور پروکسی را انجام دهید. در ادامه در مورد موارد گفته شده بیشتر توضیح خواهیم داد.

Windows Update troubleshooter را اجرا کنید

برای رفع ارور ۰x80244022 بهتر است که در ابتدا به سراغ Windows Update troubleshooter بروید و مشکل آن را حل کنید. انواع برطرف کننده‌های عیب و مشکلات (troubleshooters) داخلی درون ویندوز وجود دارد که برای تشخیص سریع عیب طراحی شده است. این عیب‌یابی می‌تواند به طور خودکار اقدام به رفع مشکلات رخ داده در سیستم شما کند.

این عیب یاب‌ها نمی‌توانند همه مشکلات به وجود آمده را برطرف کنند، اما در صورت بروز مشکل درون کامپیوتر، سیستم عامل یا دستگاه‌های متصل به سیستم شما، یک مکان مناسب برای شروع برطرف کردن مشکلات رخ داده هستند. در اینجا شما می‌توانید با استفاده از Windows Update troubleshooter از بروز مشکلات در هنگام آپدیت ویندوز جلوگیری کنید. این کار را شما می‌توانید با استفاده از Windows Search انجام دهید.

برای شروع باید به نوار جستجو در تنظیمات ویندوز بروید و “troubleshoot” را تایپ کنید. نتیجه برای شما “troubleshoot” را نشان می‌دهد، بر روی آن کلیک کنید. Windows Update troubleshooter را در قسمت “troubleshoot” پیدا کنید و بر روی دکمه  “Run the troubleshooter” کلیک کنید. در ادامه کار ویندوز اقدام به بررسی و حل مشکلاتی می‌کند که از بروز رسانی صحیح سیستم عامل جلوگیری می‌کند. بعد از آن شما می‌توانید بررسی کنید که آیا رفع ارور ۰x80244022 انجام شده است یا خیر.

در صورتی که مراحل گفته شده را انجام دادید و رفع ارور ۰x80070002 در ویندوز ۱۰ انجام نشد با صلاح دید خود می‌توانید کامپیوتر را به یک مرکز خدمات کامپیوتر در تهران ببرید.

تماس با ما : ۰۲۱۲۸۴۲۶۸۶۸ 

محتوای پوشه SoftwareDistribution را حذف کنید

پوشه SoftwareDistribution  یک پوشه موقت است که ویندوز فایل‌ها و اطلاعات درون آن را بروز رسانی می‌کند تا این‌که به طور کامل بارگیری شوند. در این حالت با حذف محتوای درون پوشه SoftwareDistribution و راه اندازی مجدد سرویس Windows Update ممکن است رفع ارور ۰x80244022 انجام شود. اما در صورتی که رفع ارور ۰x80244022 انجام نشد ادامه کار را به شکل زیر انجام دهید.

در قسمت سرچ کامپیوتر “command prompt” را تایپ کرده و بر روی نتیجه آن راست کلیک کنید. از توی منو گزینه “Run as administrator” را انتخاب کنید. اکنون باید به فهرست “C:\Windows\SoftwareDistribution” در ویندوز بروید و همه محتویات آن را انتخاب کنید. در ادامه هم با راست کلیک بر روی آن‌ها و انتخاب گزینه Delete اقدام به حذف فایل‌ها کنید.

حال باید دوباره به بخش Command Prompt بروید و فرمان “net start wuauserv” را تایپ کنید و Enter را بزنید. رایانه خود را دوباره راه اندازی کنید. دوباره آپدیت‌های مورد نیاز خود را انجام دهید و بررسی کنید رفع ارور ۰x80244022 انجام شده است یا خیر.

در صورتی که با انجام دادن این مرحله رفع ارور ۰x80070422 در ویندوز ۷ برطرف نشد می‌توانید برای اطمینان خاطر بیشتر سیستم خود را به یک مرکز پشتیبانی کامپیوتر ببرید.

تماس با ما : ۰۲۱۲۸۴۲۶۸۶۸ 

تنظیمات پروکسی را بررسی کنید

برای این‌که بتوانید تنظیمات مربوط به پروکسی را انجام دهید باید به بخش جستجو در کامپیوتر خود بروید و “Internet Options” را درون آن تایپ کنید. بعد از آن بر روی گزینه‌ای به همین نام کلیک کنید. به روی پنجره Internet Properties بروید و گزینه “Connections” انتخاب کنید. در ادامه کار باید بر روی “LAN settings” کلیک کنید.

در پنجره مربوط به تنظیمات شبکه محلی یا همان (LAN) وارد شوید و اطمینان حاصل فرمایید که تیک گزینه استفاده از “Use a proxy server for your LAN” نخورده باشد. در ادامه هم با زدن گزینه OK تنظیمات مربوطه را ذخیره کنید. حالا می‌توانید به بررسی رفع ارور ۰x80244022 کنید.

اگر مشکل شما همچنان پابرجاست و ساکن تهران هستید می‌توانید به یک مرکز خدمات کامپیوتر غرب تهران بروید تا به شما برای رفع ارور ۰x80244022 در ورژن های ویندوز ۱۰ کامپیوتر کمک کند.

system file checker و DISM را بررسی کنید

برای اجرای برنامه DISM باید “command prompt” را در بخش جستجو بزنید و بر روی نتیجه آن کلیک راست و سپس از گزینه‌های موجود “Run as administrator” را انتخاب کنید. در بخش “command prompt” دستور DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth را تایپ کرده و گزینه Enter را بزنید. بعد از این‌که DISM فرآیند تعمیر را به طور کامل انجام داد System File Checker را اجرا کنید. البته به شما توصیه می‌کنیم اسکن‌های مربوط به System File Checker و DISM را هم به طور کامل انجام دهید.

System File Checker یکی از ابزارهای ویندوز است که به کاربران امکان اسکن بر روی فایل‌های خراب سیستم را می‌دهد تا ویندوز بتواند ورودی‌های خراب را بازیابی کند. برای اجرای System File Checker ، به Command Prompt بروید و دستور “sfc / scannow” را تایپ کنید. در ادامه  Enter را بزنید و منتظر بمانید تا روند اسکن و ترمیم به طور کامل انجام شود. سپس سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید و بررسی کنید که رفع ارور ۰x80244022 انجام شده است یا خیر.

راه حل آخر

برای رفع ارور ۰x80070422 در ویندوز ۷ و یا حتی رفع ارور ۰x80070002 در ویندوز ۱۰ می‌توانید روش‌های گفته شده را به کار بگیرید و از این طریق مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. اما در صورتی که همچنان رفع ارور ۰x80244022 انجام نشده است باید سیستم خود را به یک متخصص در امورد رایانه نشان دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *