خدمات اکتیو شبکه | لیست قیمت خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه چیست؟

امروز در داخل هر سازمان، کسب و کار و یا شرکتی که بروید، متوجه این موضوع می‌شوید که تا چه اندازه اشتراک گذاری اسناد و مدارک درون هر سازمان، می‌تواند مهم و فوری باشد! به صورتی که برای این کار باید از یک زیر ساخت شبکه‌ کامپیوتری کمک گرفت! این زیرساخت شبکه‌ای که ما آن را اکتیو شبکه و پشتیبانی آن را خدمات اکتیو شبکه‌ می‌نامیم، اما این خدمات چیست و هزینه‌های آن چگونه محاسبه می‌شود؟ اگر به دنبال جواب این سوال‌ها هستید، ادامه‌ی این مطلب را از دست ندهید!

مجموعه امداد آی تی ۷۲۴ در زمینه خدمات شبکه در تهران و طراحی شبکه کامپیوتری در حال فعالیت است. شما می توانید از طریق شماره ۶۸ ۶۸ ۴۲ ۲۸ ۰۲۱ با ما در تماس باشید. در صورتی که نیاز به پشتیبانی شبکه داشته باشید، کارشناسان ما ظرف ۱ ساعت در کنار شما خواهند بود.

خدمات اکتیو شبکه چیست؟

اولین سوالی که قبل از پرداختن به اینگونه خدمات باید به صورت شفاف پاسخ داد، این است که خدمات اکتیو شبکه چیست؟ به مجموعه خدماتی که در زمینه تنظیمات و یا همان کانفیگ کردن دستگاه‌های ارتباطی درون سازمانی انجام می‌شود، خدمات و پشتیبانی اکتیو شبکه گفته می‌شود.

درستی و چینش صحیح این تنظیمات باعث می‌شود که دستگاه‌های داخل یک شبکه به خوبی بتوانند کار خود را انجام دهند. البته در نظر داشته باشید که با توجه به این که دستگاه مورد استفاده شما چیست، این موضوع یعنی تنظیمات متفاوت است و ممکن است که حتی فرد متخصص دیگری را طلب کند؛ اما چه خدماتی در زیر مجموعه اکتیو شبکه قرار می‌گیرد؟

خدمات اکتیو شبکه شامل چه مواردی می شود؟

خدماتی که در این زمینه می‌توانید از شرکت ما دریافت کنید، شامل موارد زیر است:

نصب و راه اندازی سرورهای ویندوزی (Windows) و لینوکسی (Linux)

یکی از اصلی‌ترین خدماتی که در این زمینه به مشتریان خود ارائه می‌کنیم، نصب و راه اندازی سرورهای ویندوزی و لینوکسی است! هر سرور با توجه به ماهیت خود نیاز به سیستم عامل مخصوص خود را دارد تا وظیفه‌ای که دارد را بتواند انجام دهد. در این قسمت تمامی خدماتی که مربوط به ویندوز و نصب صحیح آن‌ها باشد به بهترین شکل انجام می‌شود.

نصب و راه اندازی سرویس‌های شبکه

از جمله خدمات دیگری که در این زمینه اشاره می‌شود و می‌توان به آن اشاره کرد، نصب و راه اندازی شبکه با توجه به نیاز مشتری بر روی سرورهای ویندوز و لینوکس است! در واقع شما می‌توانید پس از استفاده از خدمت نصب و راه اندازی سروهای ویندوزی و لینوکسی، تمام خدمات مورد نیاز خود را در زمینه سرویس‌های مورد نیاز دریافت کنید.

کارفرما و یا صاحب کسب و کار پس از بررسی نیازهای خود و یا مشورت با متخصصان شرکت ما می‌تواند، مشخص کند که به چه سیستم‌هایی نیاز دارد! البته لازم است که در این زمینه تنظیمات به صورت صحیح و باتوجه به نوع سرور انجام شود تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود. آیا تا بحال از این خدمات استفاده کرده‌اید؟

نصب و راه اندازی سیستم‌های مانیتورینگ

از جمله خدمات اکتیو شبکه که باعث می‌شود با استفاده صحیح از آن به یک عملکرد صحیح در شبکه دست پیدا کنید، سیستم‌‎های مانیتورینگ شبکه است! سیستم‌هایی که برای مدیریت مجموعه یا کارشناس مربوطه قابل استفاده است. این بخش از سیستم قادر است که گزارش لحظه‌ای از وضعیت موجود اعلام کند و یا مشکلات احتمالی را گزارش دهد.

نصب و راه اندازی سیستم‌های مانیتورینگ

تنظیم و کانفیگ روتر سوییج

از جمله دیگر خدمات شبکه که باید به آن توجه کافی داشت، تنظیم و کانفیک روتر سوییچ است. در هر شبکه‌ی گسترده و رشد یافته‌ای با توجه به نوع آن می‌توان از انواع مختلفی روتر و سوییچ استفاده کرد. روترها و سوییچ‌ها بخش مهمی از شبکه محسوب می‌شوند که وظیفه‌ی آن‌ها انتقال و هدایت دیتا و اطلاعات است.

در این زیر مجموعه خدمات اکتیو شبکه یعنی تنظیم و کانفیک روتر و سوییچ انواع شبکه‌ها با برندهای متنوع از جمله سیسکو (Cisco Systems) ، میکروتک (Microtek)  و هوآوی (Huawei) انجام می‌شود. در این زمینه اگر نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید با تماس از پشتیبانی و مشاوره رایگان ما در این زمینه استفاده کنید.

نصب و پیکربندی فایروال‌های سخت افزاری (Firewall Hardware)

در بعضی از کسب و کارها با توجه به نوع آن‌ها نیاز به استفاده از فایروال‌های سخت افزاری است، اما چگونه باید آن‌ها را نصب، راه اندازی و پیکربندی کرد؟ متاسفانه با توجه به این که افراد زیادی وجود دارند که قصد حمله به اطلاعات یک شرکت یا سازمان داشته باشند، این نوع فایروال‌ها می‌توانند به عنوان نوعی مدافع در این زمینه به کار گرفته شوند. البته باید در نظر بگیرید که اگر تنظیمات این فایروال‌ها به درستی انجام نشود به هدفی که می‌خواهید، نخواهید رسید! در این زمینه بهتر است که از کارشناسان و متخصصان ما کمک بگیرید که با داشتن مهارت و تجربه‌ی کافی در این زمینه، می‌توانند نیازهای شما را برطرف کنند!

تنظیم و کانفیگ شبکه‌ های وایرلس

از دیگر مواردی که مهم است و در زیرمجموعه خدمات اکتیو شبکه وجود دارد، تنظیم و پیکربندی شبکه های وایرلس به صورت صحیح و اصولی است که در برخی از کسب و کارها به شدت مهم محسوب می‌شود. اگر تنظیمات این شبکه‌ها به خوبی انجام شود، شاهد این خواهیم بود که از اختلالات فراکانسی جلوگیری خواهد شد. البته باید در نظر داشته باشید که انتخاب یک مکان صحیح نیز برای انجام این کار از اهمیت بالایی برخوردار است!

راه اندازی و پیاده سازی Virtualization

شاید بتوان محبوب‌ترین و پرطرفدارترین خدمات اکتیو شبکه را مربوط به Virtualization یا مجازی سازی دانست! خدماتی که در شرکت‌ها و سازمان‌هایی استفاده می‌شود که تعداد سرورهای آن‌ها زیاد است. در واقع مجازی سازی روشی است که اگر راه اندازی و نصب آن به درستی انجام شده باشد از اتلاف منابع جلوگیری می‌کند.

اگر به دنبال کارشناسان و متخصصانی هستید که در زمینه راه اندازی و پیاده سازی Virtualization تجربه‌ی کافی و موفقی داشته باشند، می‌توانید با ما تماس بگیرید تا بهترین افراد این حوزه را برای کمک به شما اعزام کنیم.

نصب و راه اندازی سیستم‌های پشتیبان گیری

اطلاعات و دیتاها بسیار مهم هستند و باید به آن‌ها توجه داشت. در واقع سیستم‌های پشتیبان گیری، سیستم‎هایی هستند که می‌توانند به حفظ اطلاعات کمک کنند! یکی از احتمالاتی که در علم شبکه و پشتیبانی از آن باید همیشه بدهید، این است که هرچقدر هم که فرآیندهای شما در این زمینه موثر باشد باید در نظر بگیرید که ممکن است سیستم‌های سخت افزاری و نرم افزاری شما خراب شود.

سیستم پشتیبان گیری می‌تواند در زمینه حفظ اطلاعات مفید باشد. اگر از این سیستم استفاده کنید؛ می‌توانید در واقع مطمئن باشید که جای اطلاعات شما محفوظ است! این سیستم به صورت خودکار به پشتیبان گیری از اطلاعات شما در فواصل منظم می‌‌پردازد.

نصب و راه اندازی سیستم‌های پشتیبان گیری | خدمات اکتیو شبکه

نصب و راه اندازی آنتی ویروس

از دیگر خدمات اکتیو شبکه می‌توان به نصب و راه اندازی آنتی ویروس اشاره کرد. خدمتی که برای شبکه‌‎های کامپیوتری بسیار مهم محسوب می‌شود. شاید متوجه اهمیت آنتی ویروس‌ها تا زمانی که دچار تروجان‌ها نشوید، مطلع نشوید، اما در نظر بگیرید که آن زمان دیگر دیر است و حسرت خوردن فایده‌ای ندارد.

بهتر است که همین الان با استفاده از این خدمات اقدام به نصب و راه اندازی آنتی ویروس مناسب سیستم یا شبکه خود بکنید تا از مزایای آن برخوردار شوید. همچنین اگر در این زمینه نیاز به مشاور دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تقسیم بندی خدمات شبکه

همانطور که احتمالا تا الان متوجه شدید، خدمات شبکه به دو نوع اکتیو و پسیو تقسیم بندی می‌شود که خدمات اکتیو پس از انجام خدمات پسیو برای راه اندازی نهایی شبکه انجام می‌شود. تمامی خدمات بالا را اگر بخواهیم به صورت پشت سرهم بیاوریم به مراحل زیر می‌رسیم:

  • پیکرندی و کانفیگ کلیه تجهیزات و دستگاه‌های شبکه
  • نصب سیستم عامل ویندوزی یا لینوکسی بر روی سرور با توجه به نوع آن
  • نصب سرویس‌های تحت شبکه
  • نصب نرم افزارهای تحت شبکه مورد نیاز
  • مجازی سازی یا Virtualization

لیست قیمت خدمات اکتیو شبکه

اگر در مورد لیست قیمت خدماتی که در این زمینه انجام می‌شود، سوال دارید می‌توانید با تماس تلفنی از خدمات پشتیبانی ما به صورت رایگان استفاده کنید. شاید برخی از خدمات برای شما نیاز نباشد و یا خدماتی که مورد نیاز سازمان یا شرکت شما باشد، فراتر از آن چیزی باشد که تصورش را بکنید.

سخن آخر

بهتر است قبل از انجام هرکاری در این زمینه از متخصصان این حوزه مشورت بگیرید و به راهنمای‌های آن‌ها توجه داشته باشید. کارشناسان و متخصصان ما در این حوزه‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین تصمیم گیری را برای انتخاب خدمت و متخصص آن داشته باشید. اگر در این زمینه نظر و یا تجربیاتی دارید، می‌توانید آن را با دیگران در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *