تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه

با تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه و کاربرد هریک آشنا شوید

اگر تجربه استفاده از خدمات شبکه را دارید، نام تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه به گوشتان خورده است و آن‌ها را می‌شناسید، اما اگر اینطور نیست، مشکلی نیست چرا که در این مقاله به صورت کامل در مورد تجهیزات اکتیو شبکه، تجهیزات پسیو شبکه و حتی فروش آن‌ها صحبت می‌کنیم. در حال حاضر این تجهیزات جزو پرکاربردترین و مورد نیازترین تجهیزات شبکه ای هستند که باید به آن‌ها توجه داشته باشیم.

یک توصیه مهم برای خرید و فروش تجهیزات اکتیو شبکه

قبل از این که به موضوع اصلی یعنی معرفی تجهیزات بپردازیم، باید این نکته را بیان کنیم که خرید و فروش تجهیزات اکتیو شبکه بدون کمک یک کارشناس و متخصص شبکه اشتباهی است که ممکن است ضررهای مالی فراوانی برای شما داشته باشد. اگر به متخصص دسترسی ندارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید تا به صورت رایگان به شما مشاوره بدهیم.

تجهیزات اکتیو شبکه را بهتر بشناسید

تجهیزات اکتیو شبکه آن دسته از تجهیزات شبکه‌ای که ما برای استفاده از آن‌ها مجبوریم که برق متصلشان کنیم و وظیفه‌ی هدایت یا تقویت سیگنال‌ها را دارند.

جدا از خرید و فروش تجهیزات شبکه که باید زیر نظر یک کارشناس انجام شده تا هزینه‌ها مدیریت شود و کار به درستی انجام شود، باید در نظر بگیرید که حتی الامکان برای نصب و راه اندازی شبکه از طریق این دستگاه‌ها نیاز به متخصصانی دارید که تجربه و مهارت کافی را در این زمینه داشته باشند؛ چرا که بدون کانفیگ صحیح، این دستگاه‌ها نمی‌توان استفاده لازم را از آن‌ها برد!

سوییچ (Switch)

سوییچ دستگاهی هوشمند است که برای دریافت، پردازش و ارسال داده‌ها به دستگاه مقصد، شبکه‌های کامپیوتری در طول مسیر خود را به هم متصل کند. این وسیله قادر است که بسته‌های دریافتی را روی هر پورت با توجه به آدرس آن‌ها کامل کند. برخی از سوییچ‌های ۳ لایه که پیشرفته‌ترین نوع سوییچ هستند، علاوه بر دریافت، پردازش و ارسال اطلاعات قادر هستند که مسیر خود را نیز پیدا کنند.

روتر (Router)

 از دیگر تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه که آشنا شدن با  آن برای شما ضروری است، روتر است! دستگاهی ۳ لایه که قابلیت مسیریابی و آنالیز کردن شرایط موجود را هم دارد تا بتواند اطلاعات را با بهترین الگوریتم‌های فاصله منتقل کند! وجود این دستگاه با توجه به نیازهای زیادی که برای آن وجود دارد برای برخی از کسب و کارها ضروری به نظر می‌رسد.

اگر می‌خواهید روتر بخرید و یا حتی به نصب و راه اندازی آن نیاز دارید، می‌توانید از کارشناسان ما در این زمینه کمک بگیرید.

تجهیزات اکتیو شبکه

تجهیزات پسیو شبکه

از دیگر تجهیزاتی که برای راه اندازی شبکه و استفاده از آن نیاز است، دستگاه‌های پسیو است که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

کابل کواکسیال (Coaxial Cable)

این کابل نوعی از تجهییزات پسیو شبکه است که قدرت احاطه سیگنال را دارد. در واقع این کابل از لایه‌های متمرکز الکتریکی و مواد عایق تشکیل شده است. مواد سازنده این کابل تضمین میکنند که سیگنال‌های درون این کابل بدون مانع نویزهای الکتریکی می‌توانند جابجا شوند. برای برخی از سیگنال‌های خاص که عدم وجود نویز برای انتقال آن‌ها ضروری است، استفاده از این تجهیزات توصیه می‌شود.

توئیستد پیر کابل (Twisted Pair Cable)

نوع دیگری از کابل است که از دو سیم مستقل تشکیل شده است. در واقع این سیم‌های مستقل کمک می‌کنند که تداخل و برخورد سیگنال‌ها و ایجاد القای الکترومغناطیس کاهش پیدا کند. معمولا برای شبکه‌های LAN از این نوع کابل استفاده می‌شود. اگر شما هم در این زمینه نیاز به کابلی دارید که این ویژگی‌ها را داشته باشد، انتخاب Twisted Pair Cable میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

پچ پنلز (Patch Panels)

نوع دیگری از تجهیزات که برای شبکه‌‎های LAN کاربردی است، پچ پنلز است که در واقع یک نوع مونتاژ سخت افزاری است که شامل پورت‌هایی است، می‌توانید برای اتصال و مدیریت کابل‌ها از آن استفاده کنید. معمولا استفاده برای استفاده از پچ پنلز نیاز به رک (Rack) دارید. در ادامه این نوع از تجهیزات پسیو را هم معرفی می‌کنیم.

رک (Rack)

اگر به دنبال یک فضای پشتیبانی شبکه برای محافظت از دستگاه‌‎های سخت افزاری شبکه خود هستید، نیاز به رک دارید! معمولا برای ساخت این نوع از پشتیبان‌ها معمولا از فلز و درب‌های شیشه‌ای استفاده می‌شود.

تجهیزات پسیو شبکه

بیشتر بخوانید:

 قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری چگونه محاسبه می‌شود؟

تعرفه قرارداد پشتیبانی شبکه

سخن آخر در مورد تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه

استفاده از تجهیزات بروز شبکه می‌تواند به شما کمک کند که استفاده‌های بهتری از سیستم‌ها و دستگاه‌های کامپیوتری داشته باشد. ما قادر هستیم که تمامی خدمات اکتیو شبکه و  مربوط به این نوع از تجهیزات از جمله خرید و فروش تجهیزات اکتیو، راه اندازی و نگهداری آن‌ها را به بهترین شکل برای شرکت شما انجام دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *