انتخاب شرکت پشتیبانی شبکه مناسب

پشتیبانی شبکه یکی از خدمات بسیار مهم است؛ چرا که بیشتر کارکرد یک مجموعه تحت تأثیر شبکه است .و اگر در عملکرد آن اختلالی ایجاد شود می‌تواند تا حد زیادی در کار مجموعه اشکال وارد کند.بنابراین صاحبان کسب و کار و افرادی که به دنبال شرکت خدمات پشتیبانی شبکه هستند.در این مرحله چند سوال مهم را مطرح میشود که به آن‌ها کمک می‌کند بهترین گزینه را انتخاب کنند.

چند سوال مهم برای انتخاب شرکت خدمات پشتیبانی شبکه

تجربه شرکت پشتیبانی شبکه

تجربه و میزان سابقه، اولین سوالی که باید در این زمینه در ذهن خودتان داشته باشید و آن را مطرح کنید؛چرا خدمات شبکه کاری تخصصی است که افراد باید برای انجام آن تجربه و مهارت کافی داشته باشند و مجموعه‌ای که سابقه قدرتمندی در این کار ندارد نمی‌تواند به خوبی از پس مشکلات شبکه برآید و برای آن برنامه ریزی خوبی داشته باشد. امداد آی تی ۷۲۴ مجموعه‌ای است که با سال‌ها سابقه در زمینه ارائه خدمات پشتیبانی شبکه فعالیت می‌کند. این شرکت تمامی خدمات را به صورت کاملا حرفه‌ای در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما ارائه می‌دهد.

کارآمدی ابزارهای این نوع شرکتها

هر شرکتی که در زمینه ارائه خدمات پشتیبانی شبکه فعالیت می‌کند علاوه بر این که می‌تواند مشکلات شبکه را شناسایی و راهکارهای مناسب برای حل و فصل آن‌ها ارائه دهد؛باید ابزارهای مناسبی در این زمینه نیز داشته باشد تا بتواند اطلاعات ذخیره شده مجموعه شما را در زمانی که به آن نیاز دارید تحویل‌تان دهد.از طرفی عملیات‌های تحلیلی در شرکت‌های پشتیبانی شبکه به شرح ذیل  هستند:

  • بررسی تعداد کاربران در یک مدت زمان
  • بررسی و ارزیابی میزان سرعت بازگرداندن بعضی از فایل‌ها
  • بررسی و تحلیل آمار به کارگیری اطلاعات پر کاربرد

انتخاب شرکت پشتیبانی شبکه مناسب

انعطاف پذیری خدمات Network Support

از جمله فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در پشتیبانی شبکه می‌توان به انعطاف پذیری خدمات اشاره کرد.سوالی که در این حوزه مطرح میشود این است که آیا شرکتی که خدمات شما را می‌خواهد انجام دهد تنها از یک بسته خدمات ثابت و بدون تغییر استفاده می‌کند یا با توجه به شرایط، بسته خود را تغییر می‌دهد؟ شرکت‌هایی که در زمینه خدمات پشتیبانی شبکه و شبکه به صورت کاملا تخصصی فعالیت می‌کنند باید با توجه به سطح مشتریان خدمات گوناگونی ارائه دهد تا بتوانند نیازهای آن‌ها را به خوبی تامین کنند. بنابراین برای انتخاب یک شرکت با تجربه باید این نکته را حتما مد نظر قرار دهید.

اشتیاق شرکت برای همکاری

شاید به جرات می‌توان گفت یکی از عواملی که خدمات پشتیبانی شبکه نقش خیلی مهمی ایفا می‌کند؛ میزان تمایل شرکت مورد نظر برای انجام خدمات است. پشتیبانی شبکه کاری سخت و زمان بر است و به انرژی زیادی نیاز دارد؛ در این مسیر ممکن است مشکلاتی ایجاد شود که یک شرکت را به خطر بیاندازد؛ در نتیجه شرکتی که در این زمینه در حال فعالیت است . باید بتواند در طول مسیر با شما همراه باشد. سوالی که با توجه به نکات گفته شده باید در جلسه همکاری بپرسید این که تا چه مدت این شرکت به شما خدمات ارائه می‌دهد و چه مسئولیتی می‌پذیرد؟

پشتیبانی شبانه روزی دارد یا خیر

شبکه سیستمی است که به زمان تعلق ندارد و در هر لحظه باید به خوبی کار کرد و اگر مشکلی بخواهد برای آن رخ دهد می‌تواند در شب و روز اتفاق بیوفتد؛به همین دلیل شرکت‌هایی خدمات پشتیبانی شبکه تخصصی ارائه می‌دهند که بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به شما خدمات بدهند و پشتیبانی آنلاین داشته باشند. امداد آی تی ۷۲۴ مجموعه تخصصی است که نه تنها در کم‌ترین زمان ممکن خدمات پشتیبانی شبکه را ارائه می‌دهد؛ بلکه از پشتیبانی آنلاین و شبانه روزی نیز برخوردار است.

انتخاب شرکت پشتیبانی شبکه مناسب

پاسخگویی به مشتریان

شما باید با شرکت خدمات پشتیبانی شبکه در هر لحظه ارتباط برقرار کنید؛ چرا که اگر مسئله در بخش فناوری شبکه ایجاد شود تمام کسب و کارتان با مشکل مواجه می‌گردد. بنابراین سوالی که باید بپرسید مدت زمان خدمات‌دهی شرکت مد نظرتان است؟ از طرفی بیشتر شرکت‌های خدمات شبکه در زمان محدودی خدمات ارائه می‌دهند به عنوان مثال زمان کاری و پشتیبانی آن‌ها برای مشتریان در طول روز است؛ در حالی که شرکت‌های تخصصی نظیر امداد آی تی ۷۲۴ در تمامی ایام به صورت ۲۴ ساعته در حال خدمات رسانی به مشتریان هستند.